2014

Utworzono dnia 20.05.2016
Czcionka:

2014

Druga nagroda w konkursie pod hasłem Opowiedz..., organizowanym przez Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej za przygotowanie reportażu Różne oblicza integracji. Biblioterapia w Józefowie.

Realizacja  projektu kształtującego poczucie tożsamości lokalnej ph. Ślady przeszłości.

W ramach cyklu Ludzie z pasją spotkanie z Ireneuszem Wilczyńskim samorządowcem, społecznikiem, pilotem i wędkarzem.

Włączenie się do ogólnopolskiej akcji społecznej Czytam w podróży... Herberta.

Promocja folderu wydanego przez Gminę Józefów  pt. Turystyka Aktywna - Józefów i Roztocze Środkowe.

Unia Europejska dla Józefowa - gra miejska zorganizowana w związku z 10. rocznicą przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Spektakl Magiczna Księga w wykonaniu Teatru  Maska z Krakowa.

Udział w trzeciej Ogólnopolskiej Dyskusji Literackiej, poświęconej książce Jana Karskiego Tajne państwo.

Gra miejska Śladami przeszłości związana z historią i dziedzictwem kulturowym Józefowa.

Literacki konkurs wspomnień Śladami przeszłości.

Mały Kolberg realizacja projektu z okazji Roku Kolberga.

Spotkanie z Robertem i Moniką Steiner  mieszkającymi w  Austrii.  Goście opowiedzieli o historii, zabytkach i kulturze tego kraju.

I miejsce w powiatowym konkursu poświęconym regionalizmowi pod hasłem Pielęgnując przeszłość tworzymy przyszłość.

Realizacja projektu Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami bibliotek szkolnych - Priorytet 2 z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa realizowanego przez Bibliotekę Narodową.

Włączenie się w obchody Tygodnia Edukacji Globalnej organizacja gry miejskiej pod hasłem Czy wiesz jak cenna jest woda?.

Spektakl Malowane słowem i obiektywem  przygotowany przez Urszulę Gronowską i Jacka Zaim.

Konkurs literacki pod hasłem Przeczytaj książkę i napisz recenzję.

Józefowskie - Roztoczańskie kamieniarstwo ludowe XVIII - XXI wieku, sztuka, tradycja, ochrona zabytków - seminarium.

Wieczór poetycki  Wszystko jest poezją przygotowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

VI Charytatywny konkurs plastyczno-literacki Boże Narodzenie tradycje i współczesność.

Księgozbiór liczy około 16 000 woluminów, korzysta z niego około 1000 czytelników, którzy wypożyczają rocznie 21 000 książek.

Godziny pracy:
Sobota 8:00 - 15:00

Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych. Publikacje chronione prawem autorskim są dostępne na dedykowanym terminalu w Miejskiej Bibliotece w Józefowie należącej do systemu Academica.

MODERNIZACJA - REMONT MBP w Józefowie realizowana jest w ramach Programu Wieloletniego Kultura+ Priorytet Biblioteka+ Infrastruktura bibliotek

Projekty „W poszukiwaniu wzorców - integracja z książką w tle” i "Góra nad górami. O Rutkiewicz w bibliotece" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funfuszu celowego.

Projekty "Cukier, ciasto, czekolada..." Fredro bajki opowiada. Śladami mistrza komedii. i Z Kopca Kościuszki na Górę Kościuszki. Podróże z Pawłem Edmundem Strzeleckim. dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.