Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Podsumowanie projektu "Rękodzieło ludowe na Roztoczu"

Utworzono dnia 07.11.2018
Czcionka:

Miejska Biblioteka Publiczna kończy realizację przedsięwzięć pod wspólnym hasłem "Rękodzieło ludowe na Roztoczu". Na podsumowanie cyklu wielopokoleniowych spotkań, warsztatów, wystaw, gier terenowych i wycieczek, promujących lokalne dziedzictwo kulturowe zaprasza w poświąteczny wtorek 13 listopada o 10.00.

Na początek autorzy projektu przedstawią prezentację, podsumowującą to co działo się w ostatnich tygodniach, a potem zaproszą na otwarcie wystawy rzeźb Leona Kusiaka i haftu krzyżykowego Ireny Jolanty Świst. Podczas spotkania zostaną również zaprezentowane roztoczańskie anioły, ikony, biżuteria, kuferki i zakładki do książek "igłą malowane", wykonane przez uczestników warsztatów. W programie jest także koncert Kapeli Zwierzynieckiej oraz spotkanie pokoleń z Kołem Gospodyń Wiejskich z Majdanu Nepryskiego, połączone z degustacją lokalnych smakołyków.

Mini-biesiadzie z kulaszą, krężołkami, pierogiem biłgorajskim oraz chlebem ze smalcem i ogórkiem, będą towarzyszyć przyśpiewki w wykonaniu akordeonisty i doktora muzykologii Damiana Kulika. Organizatorzy liczą też na spontaniczne wspomnienia z dawnych czasów starszych mieszkańców gminy, którzy skorzystają z zaproszenia do udziału w tym spotkaniu.

Projekt "Rękodzieło ludowe na Roztoczu" jest współfinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu "Kultura - Interwencje. EtnoPolska".

Godziny pracy:
Poniedziałek 8:00 - 16:00
Wtorek 8:00 - 17:00
Środa 8:00 - 17:00
Czwartek 8:00 - 17:00
Piątek 8:00 - 17:00
Sobota 8:00 - 15:00

MODERNIZACJA - REMONT MBP  w Józefowie realizowana jest w ramach  Programu Wieloletniego Kultura+ Priorytet Biblioteka+ Infrastruktura bibliotek