Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Biblioteka pomaga zrozumieć i polubić nauki ścisłe

Utworzono dnia 02.10.2018
Czcionka:

Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie kolejny raz przekonuje, że jest miejscem nie tylko dla miłośników literatury, ale również osób zainteresowanych naukami ścisłymi. Placówka właśnie rozpoczyna realizację kolejnego projektu, który ma pomóc zrozumieć, a także polubić matematykę i chemię.

Właśnie temu ma służyć cykl warsztatów, pokazów i wycieczek pod wspólnym hasłem "Matematyka się nie zmydli", na które józefowska książnica pozyskała pieniądze z Fundacji mBanku. Jego inauguracja odbyła się w środę 26 września z udziałem gimnazjalistów, dyrekcji szkół z Józefowa i Stanisławowa, rodziców i Zastępcy Burmistrza Ryszarda Ostasza. Uczestnicy spotkania obejrzeli m.in. reportaż o dwóch poprzednich projektach, które biblioteka zrealizowała dzięki wsparciu Fundacji mBanku, a także prezentację multimedialną na temat produkcji mydła oraz wzięli udział w pierwszych warsztatach manufaktury mydlanej.

Prezentując plany na najbliższe tygodnie w ramach nowego pomysłu jego autorzy zaprosili m.in. do korzystania z usług pogotowia matematycznego dla uczniów, którzy przez dłuższy czas z różnych powodów nie będą mogli uczęszczać do szkoły. Zachęcali również do wizyt w saloniku gier planszowych, który w ostatnim czasie wzbogacił się o 10 nowych pozycji i obecnie oferuje już około 50 gier. Do połowy października młodzież może także składać propozycje w konkursie fotograficznym "Matematyka wokół nas". Zdjęć nie trzeba wywoływać. Wystarczy je przesłać pocztą elektroniczną na adres MBP w Józefowie.

W przyszłym tygodniu uczniowie pojadą na wycieczkę do zakładu produkcji mydła w Szedni Dolnej, a w listopadzie wybiorą się do Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie na pokazy promujące nauki ścisłe. W planach są jeszcze warsztaty chemiczne w bibliotece, a na podsumowanie odbędzie się piknik z turniejem matematycznym.

To już trzeci projekt realizowany dzięki wsparciu fundacji. Poprzednie - "mPotęga w mBP" i "Tabliczka mnożenia jest jak tabliczka czekolady" - były skierowane do uczniów młodszych klas szkół podstawowych. Do udziału w najnowszym biblioteka zachęca po raz pierwszy siódmo- i ósmoklasistów oraz uczniów ostatnich klas gimnazjalnych.

Cały projekt "Matematyka się nie zmydli" zakończy się w grudniu, a szczegółowe informacje w tej sprawie można uzyskać osobiście w siedzibie MBP w Józefowie albo telefonicznie pod numerem: 84 687 82 89.

Projekt Matematyka się nie zmydli! - inauguracja 26.09.2018

Utworzono dnia 02.10.2018, 11:15
Godziny pracy:
Poniedziałek 8:00 - 16:00
Wtorek 8:00 - 17:00
Środa 8:00 - 17:00
Czwartek 8:00 - 17:00
Piątek 8:00 - 17:00
Sobota 8:00 - 15:00

MODERNIZACJA - REMONT MBP  w Józefowie realizowana jest w ramach  Programu Wieloletniego Kultura+ Priorytet Biblioteka+ Infrastruktura bibliotek